Apeks Teknoloji Web Destek Portalı Nedir ? 2

Web Destek Portalı Menüleri 3

Login_ 4

Yeni Talep_ 5

Talep Geçmişi 6

Profilim_ 7

İletişim_ 8

Yardım_ 9

 


 

Apeks Teknoloji Web Destek Portalı Nedir ?

Apeks Teknoloji Web Destek Portalı, Apeks Teknoloji tarafından, müşterilerinin kullanımına sunulmuş, müşteri çalışanlarının istek, sorun ve taleplerini web üzerinden Apeks Teknoloji Destek Ekibine iletebileceği, bekleyen taleplerini görebileceği, kendi yapmış olduğu taleplere ilave olarak, şirketinin diğer çalışanlarının yapmış olduğu talepleri izleyebileceği ve çözüm açıklamalarını görüntüleyebileceği bir portaldır.

Müşterilerimiz iş süreçleri ile ilgili soru ve / veya sorunlarını bu destek sisteminden 7 / 24 iletebilir, uzmanların desteği ile sorularına hızlı ve kesin yanıtlar bulabilir, şirketinin destek geçmişini görebilir ve işlerine vakit kaybetmeden devam edebilirler.

Yeni alınacak Kullanıcı Adı ve Şifreniz için 0232 44515 66 nolu iletişim bilgisinden Apeks Teknoloji Ofis Destek Hattını arayarak destek uzmanlarımızdan şifre talebinde bulunmanız gerekmektedir.  Kullanıcı adınız sistemimizde kayıtlı olan mail adresiniz olarak tanımlanacaktır.

Web Destek Portalı Menüleri

Apeks Teknoloji Web Destek Portalı  5 ana menüden oluşmaktadır. Bu menüler özetle;

            Yeni Talep:         Kullanıcıların talep girişi yapabilecekleri bölümdür.

Talep Geçmişi:    Kullanıcıların kendi veya şirket genel taleplerini ve talep detaylarını izleyebilecekleri bölümdür.

Profilim:              Kullanıcıların kendilerine ait bilgileri ve şifrelerini güncelleyebilecekleri bölümdür.

İletişim:              Kullanıcıların Apeks Teknoloji ofisleri ile iletişime geçmeleri için gerekli bilgilerin yer aldığı bölümdür.

            Yardım:               Web Destek Portalı Kullanım bilgilerini içeren bölümdür.

Login

Kullanıcılar sağ üst köşedeki “Login” yazısına tıkladıklarında, aşağıdaki ekrana ulaşarak kendilerine atanmış kullanıcı isim ve şifre ile sisteme giriş yapabilirler.

Kullanıcıların şifrelerini unutma durumlarında Sol Altta bulunan “Şifremi Unuttum” yazısına tıklayıp  e-posta adreslerine girdiklerinde, kullanıcı e-posta adresine şifre sıfırlama linki gönderilmektedir.


 

Yeni Talep

Kullanıcılar üst menü üzerinden “Yeni Talep” menüsüne tıkladıklarında açılacak sayfa içerisinden (aşağıda örneklenmiştir) yeni talep girişi yapabilirler.

·         Yeni talep girişi için kullanıcıların,

·         Konu alanını doldurmaları

·         Listeden talep tipini ve ürün seçmeleri

·         Açıklayıcı bilgi girmek istedikleri durumda açıklama alanını doldurmaları

yeterli olacaktır.

Kullanıcılar aynı zamanda destek çözümlenme sürecinde yardımı olacak dokumanları “Dosya Ekleme” kısmını kullanarak sisteme yükleyebilirler.

Kaydet tuşuna basıldığında kullanıcı ekranına aşağıdaki mesaja benzer bir mesaj gelecektir.

Bu ekran kullanıcının talebinin Apeks Teknoloji Destek Ekibine ulaştığını belirtir. Kullanıcı aynı zamanda e-posta ile bilgilendirilmektedir.

Talepler

Kullanıcılar “Talep Geçmişi” menüsü içerisinden, kendileri  ve/veya şirket geneli ile ilgili talepleri (Yetkilendirmeye bağlı olarak) görebilmektedirler.

Bu ekranda kullanıcılar, talepte bulunan ve Talep Durumu bölümlerini değiştirerek, Devam eden veya Çözümlenmiş taleplerini görebilirler.

Kullanıcılar detay görmek istedikleri “Servis Talebi Numarası” na tıkladıklarında Servis durumu ile ilgili detaylara (aşağıdaki ekranda örneklenmiştir) ulaşabilmektedirler. Eğer bu talep çözümlenmiş bir talep ise, buraya tıklandığında “Çözüm açıklaması” da görüntülenecektir.

 

Profilim

Kullanıcıların kendi bilgilerini güncelleyebileceği ve şifre değişikliği yapabilecekleri bölümdür.

Kullanıcılar bu bölümde İsim, soyisim, e-posta ve iletişim bilgilerini güncelleyebilir, “Şifre Değiştir” bölümünden şifre değişiklik işlemlerini gerçekleştirebilirler.

 

İletişim

Kullanıcılar bu bölümden “Apeks Teknoloji Ltd.” destek ofislerinin iletişim bilgilerini görüntüleyebilmektedirler.

 Yardım

Kullanıcılar bu bölümden “Web Destek Portalı”mıza ait kullanım ve alan bilgilerini içeren  bu yardım dökümanına ulaşabilirler.

 

© Apeks Yazılım 2012